Trimble® VRS Now™ on kommertsteenus, mis pakub maamõõtjatele, tsiviilehitajatele ja geograafiaspetsialistidele kogu riigis kohest juurdepääsu reaalajas kinemaatilistele (real-time kinematic – RTK) GPS & GLONASS (GNSS) parandustele, ilma et selleks oleks vaja kasutada baasjaama.

Trimble VRS Now on üleriiklik teenus, mida pakutakse sellega liitujatele ning mis kasutab üle kogu Eesti paigaldatud kontrolljaamade võrku.

Kõik, mida teenuse kasutaja maamõõtmiseks või andmete kogumiseks vajab, on liitumine Trimble VRS Now teenusega, GNSS liikuvjaam ja mobiiltelefon. Maamõõtjad ja ka teised kasutajad saavad reaalajas parandusi juba sekundite jooksul pärast oma vastuvõtja sisselülitamist.

 

VRS Now kasulikkus:

  • Vahetu juurdepääs RTK parandustele
  • Sentimeetritäpsus
  • Kasutab Trimble optimeeritud VRS tehnoloogiat
  • Ei vaja baasjaama seadistamist
  • Ökonoomne ja lihtne kasutada
  • Kõik vajalik on kokku koondatud ja sisseehitatud, et tagada ühendus, järjepidevus ja kvaliteet
  • Professionaalselt juhitud ja turvatud

Võrk

Trimble VRS Now võrgu peamiseks põhimõtteks on, et kontrolljaamad saadavad pidevalt andmeid keskserverile ja server arvutab pidevalt välja võrguga kaetud regiooni kohast ja atmosfäärist tulenevaid parandusi. Maamõõtjate liikuvjaamad ühenduvad mobiiltelefoni ühenduse kaudu selle süsteemiga ja saadavad sellele NMEA (National Marine Electronics Association) formaadis andmete voona oma asukoha andmed. Keskserver tunneb liikuvjaama kui VRS seadme ära ja arvutab välja unikaalsed parandused liikuvjaamast mõne meetri kaugusele ulatuva ala kohta. See likvideerib ebatäpsused, mis varem baasjaamadest kaugele liikumisest tulenesid. Lõppkasutaja saab 1 – 3 cm horisontaalse ja 1 – 5 cm vertikaalse täpsusega parandused.

Kuidas töötab VRS?