MIDA ON VÕIMALIK INSPEKTEERIDA?

Termo- ja suumikaamera

Meie arsenalis on DJI Matrice 200 seeria droonid, millele külgeon võimali paigutada DJI Zenmuse XT2 ja Zenmuse Z30 kaameraid. Endas termosensorit peitva XT2 kaameraga saab näiteks näiteks hoonete soojuslekkeid tuvastada või tulekollet leida ja Z30 30x optilise suurendusega kaameragapääseb vaatama kohti, kuhu droon ligidale lennata ei saa – näiteks elektriliinid või kitsad tänavad, kus ei saa madalal drooni lennutada.

Fotogramm-meetria

Fotogramm-meetria kujutab endast protsessi, mille käigus luuakse üles pilditatud objektist fotode abil arvutisse 3-mõõtmeline mudel. Droonid on selle protsessi juures kasulikud, kui tegemist on kas suurte alade või kõrgete hoonetega, mille muud moodi mõõdistamine oleks kulukas või aeganõudev. Uuematel mudelitel, nagu näiteks Phantom 4 RTK, on sisseehitatud parandusandmete töötlemise süsteem, mis lihtsustab tööprotsessi veelgi enam.

Tehniline jäädvustamine

Maa-alast detailse ortofoto saamiseks tehakse väikestest tükkidest suuremal hulgal pilte ja hiljem paneb vastav tarkvara pildid kokku üheks tervikuks. Kõrval on näha Varbla Puhkekeskuse alast loodud pilti, mis katab suurema ala, kui oleks olnud võimalik drooniga kõrgustesse lennates jäädvustada. Lisaks, kuna üksikpildid on madalalt tehtud, siis säilib detailsus – ehk hiljem saab pilti suurendada ja pisidetaile näha.